חלונות בלגיים

במאמר שלפנייך נסקור את כל המידע על חלונות בלגיים. חלונות אלו הם חלונות זכוכית אשר המסגרת שלהם עשויה על פי רוב מאלומיניום, ובמקרים נוספים – מעץ או ברזל. חלונות בלגיים מכילים את הפרופילים שלהם הן במרכז החלון והן בצדדים ובכך הם מחלקים את הזכוכית למשבצות מלבניות גדולות. דקורציה זו יוצרת מראה מלבב המזכיר את אירופה הקלאסית. בדרך כלל, הפרזול של החלון נמצא בחלק הפנימי – שבתוך הבית: מדובר בידית אשר ניתן למשוך או לסובב על מנת לפתוח ולסגור את החלון. בעת הסגירה יש לנעול את החלון על צירו, אשר מקובע מתחת לזגוגית אם זה חלון חד כנפי או במרכז החלון אם הוא דו כנפי.

חלון בלגי חד כנפי

חלון אחד לכל פתח בקיר. החלון נע על ציר, ויכול לצאת מהבית או להיכנס אליו. את החלון ניתן לנצור הן בעת פתיחה והן בעת סגירה. חשוב להזמין מתקיני חלונות בלגיים מקצועיים להתקנת חלון זה בסימטריה רבה ותוך שימוש חסכוני במשאבים. חלונות בלגיים רבים מכילים, בנוסף לנצרה הסטנדרטית – גם נצרה במעלה החלון המשמשת לנעילתו.

חלון בלגי דו כנפי

שתי חלונות לכל פתח בקיר. כשהם נפתחים – הם נעים בכיוונים מנוגדים לכיוון הקירות עליהם הם מותקנים. כשהם נסגרים – הם נעים האחד לקראת השני עד לסגירה על ידי הציר שנמצא במרכזם. חלונות בלגיים מסוג זה, בדומה לקודמם, חייבים בהתקנה מקצועית של מומחים לתחום החלונות. כמו כן, חלונות אלו ניתן לנצור תמיד גם מלמעלה על מנת לנעול אותם.

יתרונות החלונות הבלגיים

יוצרים בידוד מקסימלי המורכב מזכוכית משובחת, אשר ברבים מן המקרים היא זכוכית כפולה. בנוסף, האלומיניום ביחס למתכות אחרות נחשב למבודד יעיל. העץ נחשב למבודד הטוב ביותר, ולכן היתרון המובהק ביותר של חלונות בלגיים מתבטא בדגמים עם פרופילי העץ הפנימיים ופרופילי האלומיניום החיצוניים. חלונות בלגיים מסוג זה יכולים למקסם את הבידוד הפנימי בבית, וגם לבחור חומר בעל שרידות גבוהה בחוץ – כמו אלומיניום.

ההשפעה על עיצוב המבנה

גם אם אתם מתגוררים או עובדים במבנה מוזנח, חלונות בלגיים תמיד מוסיפים המון למבנה וגורמים לכם להרגיש לרגע שהגעתם למבנה יוקרה מרהיב. התקנת חלונות בלגיים להגשמת מטרה זו ניתנת בכל מבנה אך יש להתייעץ עם מעצב פנים וחברת אספקת חלונות בלגיים.